Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 14 marca 2015 roku

40. ROCZNICA PREMIERY FILMU
"MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL"

Dokładnie 40 lat temu, 14 marca 1975 roku w Los Angeles odbyła się światowa premiera filmu "Monty Python i Święty Graal", po której amerykańska publiczność wręcz oszalała na punkcie grupy Monty Pythona. W związku z dzisiejszą rocznicą mamy dla Was kilka niespodzianek. Przede wszystkim zapraszam do wzięcia udziału w interaktywnym animowanym quizie na temat filmu "Monty Python i Święty Graal", przygotowanym specjalnie z tej okazji przez Janosza Dobrosza.

 

 

czytaj dalej


8 stycznia 2015 roku

MICHAEL PALIN RUSZA NA ANTYPODY

W ubiegłym roku Michael Palin na nowo odkrył uroki scenicznych występów. W lipcu wraz z pozostałymi członkami grupy Monty Pythona wziął udział w serii dziesięciu występów na deskach Areny O2 w Londynie przed wielotysięczną publicznością. Jesienią natomiast odbył tourne "Travelling to Work Autumn 2014 Tour" po Wielkiej Brytanii. W lutym i marcu tego roku Palin wystąpi na deskach teatrów Australii i Nowej Zelandii.

zobacz filmik

 

czytaj dalej


6 stycznia 2015 roku

MĘDRCY ZE WSCHODU,
czyli "WESOŁYCH ŚWIĄT" CIĄG DALSZY!

Dziś Kościół Katolicki obchodzi Święto Trzech Króli. Czyż to nie wspaniała okazja, by przypomnieć sobie kultowy początek kultowego "Żywotu Briana"? Jednak ponieważ w Kościele Prawosławnym obchodzona jest właśnie wigilia świąt Bożego Narodzenia, zapraszam najpierw do obejrzenia interaktywnej animacji wykonanej przez Janosza Dobrosza...

zobacz filmiki

 

czytaj dalej


2 stycznia 2015 roku

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !

Jakoś udało się przetrwać sylwestrowo-noworoczne balowanie (a nie było to łatwe zadanie - szare komórki wciąż jeszcze próbują dojść do siebie). Stan noworoczny nie sprzyja rozpisywaniu się, tak więc dziś będzie krótko. Poniżej zamieszczamy specjalne obwieszczenie pana D. P. Patafiana.

     

czytaj dalej


25 grudnia 2014 roku

WESOŁYCH ŚWIĄT lub
HAPPY BIRTHDAY BRIAN OF NAZARETH

Wczoraj minął okrągły rok od czasu reaktywacji Modrzewia. Był to naprawdę dobry rok dla naszego serwisu. Nie jest to tylko nasza zasługa, ale również Wasza, bo bez Was nasza praca nie miałaby najmniejszego sensu. Jest to także zasługa samych Pythonów, którzy co rusz dostarczali nam tematów. No, ale mamy święta, więc... mamy dla was niespodzianki.

zobacz film

nie lubisz świąt?

czytaj dalej


17 grudnia 2014 roku

"MARTWA PAPUGA" BEZ NAGRODY, ALE...
MONTY PYTHON NIE WYSZEDŁ Z PUSTYMI RĘKAMI

Wczoraj odbyło się wręczenie nagród British Comedy Awards. Występ "Monty Python Live (mostly)" nominowany został do nagrody w dwóch kategoriach. Niestety w obydwu Monty Python pokonany został przez program "Harry & Paul's Story of the Twos". Mimo to Pythoni nie wyszli z uroczystości rozdania nagród z pustymi rękami.

zobacz skecz

czytaj dalej


16 grudnia 2014 roku

"ABSOLUTELY ANYTHING" I "BOOM BUST BOOM"
- NOWE PROJEKTY TERRY'EGO JONESA

Wielokrotnie wspominaliśmy w naszym serwisie, że Terry Jones powrócił do reżyserii. Oprócz komedii SF "Absolutely Anything", do udziału w której zaprosił pozostałych Pythonów, również w tym roku Jones wyreżyserował dokumentalny film "Boom Bust Boom" tłumaczący w przystępny sposób mechanizmy działania ekonomii. Oba filmy znajdują się obecnie w fazie post-produkcji.

zobacz filmik

czytaj dalej


9 grudnia 2014 roku

MROCZNIEJSZE OBLICZE MICHAELA PALINA

Telewizja BBC One zakończyła w niedzielę emisję nowego, trzyczęściowego thrillera "Remember Me" z Michaelem Palinem w roli głównej. Osoby przebywające obecnie w Zjednoczonym Królestwie, przez kilka najbliższych tygodni będą miały jeszcze szansę obejrzenia wszystkich trzech części na BBC iPlayer. Inna dobra wiadomość jest taka, że od wczoraj minisierial "Remember me" dostępny jest także na DVD...

zobacz zwiastun

czytaj dalej


7 grudnia 2014 roku

TERRY GILLIAM W ALEI GWIAZD

W ostatnią środę gwiazda Terry'ego Gilliama pojawiła się w Alei Sław. Oczywiście nie tej hollywoodzkiej, tylko jej śródziemnomorskim, równie sławnym odpowiedniku, w hiszpańskim mieście Almería. Jednak, wziąwszy pod uwagę niechęć Gilliama do nastawionej wyłącznie na zysk hollywoodzkiej machiny filmowej, hiszpańska gwiazda jest niewątpliwie bliższa jego sercu, tym bardziej, że rozbłysła w kraju tak cenionego przez niego Don Kichota.

 

 

czytaj dalej


1 grudnia 2014 roku

"TAK CZY INACZEJ..." AUTOBIOGRAFIA
JOHNA CLEESE'A WKRÓTCE PO POLSKU

Obecny rok jest niewątpliwie rokiem Pythona. Oprócz londyńskich występów "Monty Python Live (mostly)" na ekrany kin wszedł nowy film Terry'ego Gilliama, Terry Jones reżyseruje film z udziałem pozostałych przy życiu Pythonów, zaś Michael Palin wydał trzeci tom swoich pamiętników. Natomiast w zeszłym miesiącu na rynku wydawniczym ukazała się autobiografia Johna Cleese'a "So, Anyway...".

zobacz film

czytaj dalej


Pierwsza

 

Idź do strony
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

 

Ostatnia

Poprzednia

Następna


Hosting D-TECH

Monty Python's Modrzew

do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2013-2015