Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 10 sierpnia 2015 roku

"CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE"
W KINACH JUŻ W PIĄTEK

Już w najbliższy piątek, 14 sierpnia, odbędzie się polska premiera filmu Terry'ego Jonesa "Czego Dusza zapragnie", na który fani Monty Pythona czekają już od kilku lat, odkąd reżyser ogłosił podjęcie pracy nad swym nowym projektem. Udało nam się skontaktować z polskim dystrybutorem filmu Monolith Films, który był uprzejmy przesłać nam listę kin, w których wyświetlony zostanie najnowszy film Jonesa...

 

 

czytaj dalej


7 sierpnia 2015 roku

"CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE" TERRY'EGO JONESA
W POLSKICH KINACH JUŻ W SIERPNIU

Dokładnie za tydzień, 14 sierpnia, odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Terry'ego Jonesa "Absolutely Anything", w którym będziemy mieli okazję usłyszeć głosy całej żyjącej ekipy Monty Pythona. Jak twierdzą sami Pythoni, jest to prawdopodobnie ostatni film, przy produkcji którego pracowali wszyscy członkowie grupy...

zobacz zwiastun

 

czytaj dalej


31 maja 2015 roku

"MONTY PYTHON'S SPAMOLOT"
W HOLLYWOOD BOWL

Po 35 latach od najsłynniejszego występu grupy twórczość Monty Pythona powróci na deski Hollywoodzkiej Muszli Koncertowej. W związku z dziesiątą rocznicą premiery "Spamalot" na Broadwayu, już tego lata musical wystawiony zostanie w Hollywood Bowl. Co więcej, do obsady spektaklu dołączy twórca musicalu oraz jeden z członków Monty Pythona, Eric Idle.

zobacz film

 

czytaj dalej


28 maja 2015 roku

PODSUMOWANIE KONKURSU

Wczoraj odbyło się losowanie trzech egzemplarzy książki "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się od Monty Pythona", tym samym zakończył się konkurs zorganizowany przez nasz serwis przy współpracy z Wydawnictwem Bukowy Las.

zobacz film

 

czytaj dalej


20 maja 2015 roku

PYTHONOWOŚCI WYDAWNICZE (KONKURS!)

Dziś na polskim rynku wydawniczym ukazały się aż dwie książki związane z Monty Pythonem. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Was wydali właśnie niemałą sumkę na grę "Wiedźmin III: Dziki gon". Uważamy jednak, że warto wyskrobać z portfela jeszcze kilka złociszy na te jakże warte swojej ceny pozycje (no i po co te głupie skojarzenia? - chodzi nam o pozycje książkowe...).

 

K O N K U R S !

 

czytaj dalej


8 maja 2015 roku

"ABSOLUTELY ANYTHING" TERRY'EGO JONESA
- FILM NIE TYLKO DLA FANÓW MONTY PYTHONA

Pythony nie próżnują. Już latem będziemy mieli okazję usłyszeć naszych ulubieńców w najnowszym filmie Terry'ego Jonesa "Absolutely Anything". Wcielą się w role kosmitów, którzy niezwykłą mocą obdarzą Simona Pegga. Dodatkowo usłyszymy Robina Williamsa, który zgodził się zagrać psa. Brzmi obiecująco i wyjątkowo absurdalnie.

zobacz zwiastun

 

czytaj dalej


11 kwietnia 2015 roku

ECHA UBIEGŁOROCZNYCH WYSTĘPÓW
MONTY PYTHONA

Choć od występów Monty Pythona w Londynie minęło już wiele miesięcy, echa owych wydarzeń wciąż pobrzmiewają. Transmisja pożegnalnego występu grupy w UKTV Gold nominowana została do nagrody BAFTA TV, zaś film "Monty Python: The Meaning of Live", odsłaniający kulisy występów, wyświetlany będzie na festiwalach filmów dokumentalnych.

zobacz zwiastun

 

czytaj dalej


3 kwietnia 2015 roku

"WSZYSTKIEGO, CO WAŻNE _____*,
DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD MONTY PYTHONA
"

Wkrótce, a dokładnie 20 maja, na polskim rynku wydawniczym ukażą się aż dwie książki pośrednio lub bezpośrednio dotyczące Monty Pythona. O autobiografii Johna Cleese'a, "Tak czy inaczej...", wspominaliśmy w naszym serwisie. Druga książka, "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się od Monty Pythona", ukaże się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

 

 

czytaj dalej


1 kwietnia 2015 roku

ZNACZKI POCZTOWE Z MONTY PYTHONEM

Nie jest to wiadomość primaaprilisowa, chociaż ma związek z dzisiejszym dniem. Królewska Poczta postanowiła uczcić tegoroczny Fool's Day (Prima Aprilis) wyemitowaniem serii znaczków pocztowych "Comedy Greats", ukazujących niektórych z najzabawniejszych brytyjskich komediantów. Jeden ze znaczków przedstawia naszych ulubieńców.

 

 

czytaj dalej


20 marca 2015 roku

"SPAMALOT" WRACA NA DESKI
TEARTU MUZYCZNEGO W GDYNI

10 lat temu na Broadwayu odbyła się premiera musicalu Erica Idle'a "Spamalot" opartego na filmie "Monty Python i Święty Graal". Musical szybko stał się przebojem i wystawiany jest po dzień dzisiejszy na całym świecie. W 2010 roku spektakl trafił także do Polski. Dziś "Spamalot" w reżyserii Macieja Korwina powraca na deski Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

 

czytaj dalej


Pierwsza

 

Idź do strony
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

 

Ostatnia

Poprzednia

Następna


Hosting D-TECH

Monty Python's Modrzew

do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2013-2015