Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

31 marca 2014 roku

MONTY PYTHON ZNOWU ŚPIEWA

To on jest odpowiedzialny za powstanie największego hitu muzycznego Monty Pythona "Always Look on the Bright Side of Life" i jest autorem piosenek "Galaxy Song", "Sit on My Face" czy "Bruces' Philosophers Song" oraz wielu innych. To również on przekonał resztę grupy właśnie do piosenek. W ostatni piątek Eric Idle obchodził swe 71. urodziny. Z tej okazji odnowiliśmy jego dział na Modrzewiu. To jednak nie koniec niespodzianek związanych z Ericiem.
 


 

Podczas gdy u pozostałych Pythonów widoczna w ostatnim czasie jest ich aktywność artystyczna (film Gilliama wchodzi do kin, Palin kręci miniserial, Cleese kręci film w Południowej Afryce, zaś Jones po latach przerwy wrócił do reżyserowania), Eric wydawał się pozostawać w cieniu. Jak się jednak okazuje, Idle nie zapadł wcale w sen zimowy i w marcu ogłosił, że pracuje nad całkiem nowym materiałem do najnowszej płyty Monty Pythona.

Płyta ma się nazywać "Monty Python Sings (Again)". Będzie to zremasterowana i rozszerzona edycja albumu "Monty Python Sings" z 1989 roku, który zadedykowany został zmarłemu Grahamowi Chapmanowi. Oprócz najbardziej znanych piosenek Pythonów na płycie znajdzie się pięć zupełnie nowych kompozycji, do których muzykę Idle pisze wraz z wieloletnim przyjacielem i kompozytorem Johnem Du Prez, z którym Pythoni współpracowali przy "Sensie życia" i wspólnie z którym Idle stworzył musical "Spamalot" oraz oratorium "Not the Messiah". Eric Idle potwierdził na Twitterze pracę nad projektem, dodając jednocześnie, że już w maju wydany zostanie singiel, a w serwisie YouTube zaprezentowana zostania jedna z nowych piosenek.

Wszystko wskazuje na to, że działalność reaktywowanej grupy nie skończy się wyłącznie na londyńskich występach. Co prawda Terry Jones, który obecnie pracuje nad swym nowym filmem "Absolutely Anything" (w pracach nad filmem weźmie udział czterech Pythonów), w wywiadzie dla The Telegraph wykluczył powstanie nowego filmu Monty Pythona, to jednak stwierdził, że istnieje możliwość ruszenia w trasę z występami na żywo. Jak wynika z wypowiedzi Jonesa, John Cleese chciałby, żeby ich występ odbył się także w Nowym Jorku.

W tym roku przypada także 50. rocznica telewizji BBC 2. W związku z jej obchodami telewizja planuje emisję "Latającego Cyrku Monty Pythona". Eric Idle wspomniał natomiast na Twitterze, że w ramach obchodów rocznicy, BBC 2 zainteresowana jest także emisją jego serialu "Rutland Weekend Television". Być może serial dotrze wreszcie do szerszego kręgu widzów, bo naprawdę warto się z nim zapoznać.


 Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

Poniżej prezentujemy piosenkę "Galaxy Song" w wykonaniu Erica Idle'a, zaś jemu samemu z okazji urodzin chcielibyśmy życzyć (z drobnym opóźnieniem) 468 lat.
Dlaczego właśnie tyle? Bo taki gest mamy!
 


 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014