Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


29 grudnia 2013 roku

NOWY ROK TUŻ ZA PŁOTEM!

Koniec roku to zwykle czas podsumowań i snucia planów na rok kolejny. Zaczniemy od podsumowań. W naszym przypadku będą one dotyczyć dwóch ostatnich lat. Skoro to czytacie, to bez cienia wątpliwości wiecie, że w tym roku Modrzew powrócił do sieci. Ruch na naszej facebookowej stronie w dniu reaktywacji serwisu (pomimo wigilii) świadczy o tym, że powrót Modrzewia był potrzebny i oczekiwany przez większą liczbę osób, niż mogliśmy się spodziewać. Ilość polubień facebookowego Modrzewia w dniu reaktywacji przekroczyła ilość polubień z całego mijającego roku. Niewątpliwie fakt wcześniejszego ogłoszenia daty reaktywacji strony na facebooku miał ogromny wpływ na liczbę odwiedzin nowo zasadzonego Modrzewia w okresie świątecznym.
 


 

Ale starczy juz o nas. Przejdźmy do Monty Pythona. W 2012 roku na rynku DVD pojawił się zrealizowany przez program BBC4 film "Holy Flying Circus" (tu możesz ściągnąć napisy). Jest to swoista fabularyzowana, paradokumentalna komedia opowiadająca opartą częściowo na faktach, aczkolwiek bardzo swobodnie potraktowaną, historię medialnego szumu, jaki rozgorzał wokół premiery filmu Monty Pythona "Żywot Briana". Twórcy tej pythoneski celowo i świadomie mieszają fikcję z faktami, zgrabnie okraszając to typowym dla Monty Pythona stylem i nawiązując do wielu filmów z indywidualnego dorobku poszczególnych członków grupy. Trzeba przyznać, że aktorzy odwalili kawał porządnej roboty. Niekiedy zapomina się nawet, że nie są to Pythoni, tylko grający ich aktorzy.

Drugim wydarzeniem 2012 roku była premiera kolejnego filmu traktującego o Pythonach pod tytułem "Autobiografia kłamcy. Nieprawdziwa historia Grahama Chapmana z Monty Pythona". Jest to oparty na książce Chapmana animowany film, w którym wykorzystano różne techniki i style animacji. Głosy podłożyli sami Pythoni, zaś dzięki użyciu nagrań pochodzących z audiobooków możemy usłyszeć także autentyczny głos samego Chapmana w roli narratora.

Najważniejsze jednak wydarzenie miało miejsce w listopadzie 2013 roku. Piątka pozostałych przy życiu Pythonów ogłosiła REAKTYWACJĘ GRUPY i zapowiedziała powrót na scenę. Występ na żywo, który jednorazowo obejrzy 20 tys. osób, ma odbyć się 1 lipca 2014 roku w The O2 Arena w Londynie. Sprzedawane wyłącznie przez Internet bilety rozeszły się w ciągu 43 i pół sekundy. Ten rekordowy wynik sprawił, że Pythoni zdecydowali się na kolejnych 5 występów (zresztą nigdy nie kryli się z faktem, że reaktywacja ma także podłoże finansowe).

Zupełnie przypadkowo ogłoszenie reaktywacji Monty Pythona zbiegło się w czasie z ogłoszeniem reaktywacji Modrzewia. Ten zbieg okoliczności można by uznać za dobrą kartę. W każdym razie dla Modrzewia tegoroczna "13" w dacie nie okazała się pechowa. Oby przyszłoroczna "14" była równie pomyślna, czego wszystkim i sobie życzę!

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2013