Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


26 lutego 2014 roku

NASI GOSPODARZE STARTUJĄ Z NOWĄ STRONĄ

Białostocki Klub Fantastyki UBIK, któremu nasz MODRZEW zawdzięcza obecną domenę, wystartował dziś z nową wersją swojej strony. Oprócz informacji o klubie znajdziecie tam także opowiadania oraz galerie autorstwa członków UBIKA. Tak więc zapraszam wszystkich na KFUBIK.PL
 


 

Osobiście maczałem nieco palce w tworzeniu nowej strony, poddając obróbce niektóre grafiki. Znajdziecie tam również między innymi krótkie opowiadanie mojego autorstwa "Dawno temu w Ubiku..." napisane specjalnie z okazji 30. rocznicy klubu, którą UBIK obchodził w zeszłym roku.  Fanom Monty Pythona warto polecić opowiadania Artura Panka o Babajaginie, będące parodią przygód Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Klub UBIK jest w pewien sposób związany z Monty Pythonem. Spora grupa jego członków jest jednocześnie fanami pythonowskiej twórczości. Niektóre teksty, znajdujące się na Modrzewiu publikowane były także w wydawanym od 16 lat przez UBIK fanzinie "WIDOK z Wysokiego Zamku". Podczas konwentu Kontur 2003 w Ogrodniczkach koło Białegostoku zorganizowaliśmy przegląd filmów Monty Pythona oraz "Konkurs wiedzy o Monty Pythonie", w którym nagrodą była świeżo wydana książka "Tako rzecze Monty Python". Jak się okazało był to najkrótszy konkurs o Monty Pythonie w historii świata. W tym dniu miały odbyć się dwa konkursy - jeden o naszych idolach, drugi o komiksie. Niestety uczestnicy konwentu mieli najwyraźniej ciekawsze zajęcia, bo na konkurs o komiksie przyszedłem tylko ja, zaś na mój konkurs o Monty Pythonie przyszedł jedynie Adaś "Tequila" (barman wersja 1.0 bez możliwości upgrade'u), organizator konkursu o komiksie. Tak więc nagrody wygraliśmy niemalże walkowerem. Jako że w pomieszczeniu konkursowym stał stolik do piłkarzyków, postanowiliśmy powalczyć o nasze nagrody. Jeden mecz wygrałem ja, drugi wygrał Adaś. Skończyło się na tym, że wymieniliśmy się nagrodami z konkursu. Kiedy Adaś przeczytał wygraną w konkursie książkę o Monty Pythonie, odkupiłem ją od niego i mam ją po dziś dzień. Tak więc konkurs ten nie tylko był najkrótszym konkursem o Monty Pythonie, ale chyba też najbardziej pythonowskim w swojej formie.

Oj, działo się w UBIKU wiele. Jeśli mieszkacie w Białymstoku lub okolicach, albo jesteście tu tylko przejazdem, a jesteście także miłośnikami szeroko pojętej fantastyki lub fanami Monty Pythona, zapraszam na cotygodniowe spotkanie UBIKA w każdą środę od godziny 19:30 w Kawiarni LALEK przy ul. Kalinowskiego 1.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Już za dwa dni 8. rocznica forum Edno zżarło środu, tak więc spodziewajcie się kolejnej aktualizacji.
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014