Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 

 

25 września 2015 roku

"MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA"
JUŻ W POLSKICH KSIĘGARNIACH

W ostatnią środę, 23 września, na polskim rynku wydawniczym ukazała się "oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów". Jest to przepełniona niezwykłymi zdjęciami i ilustracjami prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli Monty Pythona w Polsce. Szczerze mówiąc, redakcja Modrzewia nie spodziewała się hiszp... wróć... tak niesamowitej edycji.foto © Wydawnictwo Poznańskie
 

Już we wtorek w me ręce trafiła wielka, ciężka, opasła czerwona cegła z napisem "MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA". Jak się okazuje, jest to zupełnie inna edycja, niż się spodziewaliśmy. W najbliższym czasie postaramy się zamieścić na Modrzewiu recenzję owej książki.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup tej (prawdopodobnie) najważniejszej dla "pythofanów" książki, być może zachęci was do tego jej fragment, udostępniony w serwisie Onet Książki. Aby się z nim zapoznać, wystarczy kliknąć w poniższy napis:

>>FRAGMENT AUTOBIOGRAFII PYTHONÓW<<

W środę, 23 września, w radiowej Trójce gościem audycji "Do południa" był autor polskiego przekładu, Filip Łobodziński, który opowiadał o polskiej premierze książki, pracy nad tłumaczeniem oraz o samych Pythonach, przemycając nieco mało znanych ciekawostek. W audycji można było też usłyszeć kilka sztandarowych piosenek Monty Pythona. Jeśli nie słuchaliście tego dnia Trójki, to nic straconego. Klikając w poniższy napis, który przeniesie was na stronę Polskiego Radia, znajdziecie odnośnik do prawie półgodzinnej, bardzo ciekawej audycji.

>>HISTORIA REWOLUCJI SPOD ZNAKU MONTY PYTHONA<<

Książkę polecamy nie tylko wielbicielom humoru Monty Pythona, ale również wszystkim osobom interesującym się ikonami popkultury XX wieku. Ta niezwykła edycja jest naprawdę warta swojej ceny.

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Info
Filip Cwojdziński
Kaśka Matosek-Stankiewicz

Opis wydawcy:

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów.

Ponad czterdzieści lat temu pięciu Brytyjczyków – plus jeden kuriozalny Amerykanin – zmieniło zasady komedii telewizyjnej. Pewnego późnego wieczoru w 1969 roku LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA, nieprzewidywalny, niespodziewany półgodzinny program, wypełniony skeczami, bredniami i filmami animowanymi, zadebiutował na antenie BBC. Od tego momentu świat już nie był taki jak przedtem. Skromne początki wykreowały w efekcie najbardziej znaczący nurt współczesnego kabaretu. "MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA" to wyjątkowa okazja, by z nadzwyczajnej perspektywy spojrzeć na – być może – najważniejszą trupę komediową naszych czasów. To także 400 stron zdjęć pochodzących w dużej mierze z prywatnych archiwów i opublikowanych po raz pierwszy w tej oto książce.


Tytuł:
MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA
Tytuł oryginalny: THE PYTHONS Autobiography by THE PYTHONS
Autorzy: Bob McCabe (wstęp i opracowanie), Graham Chapman, John Cleese,
Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin
Tłumaczenie:
Filip Łobodziński
ISBN: 978-83-7976-309-2
Ilość stron: 399
Oprawa: twarda
Data premiery: 2015-09-23
Format:
200x224
Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Wydanie:
Wydawnictwo Poznańskie, 2015
Cena: 79,90 zł

 
Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015