Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

25 maja 2014 roku

ZAGINIONY SPOT WYBORCZY MONTY PYTHONA

Dziś jest dzień wyborów do Europarlamentu. Co prawda tu, na Modrzewiu, jesteśmy całkowicie apolityczni i nie zamierzamy przerywać ciszy wyborczej, jednak, żeby nawiązać do dzisiejszych wyborów, postanowiliśmy wygrzebać mało znany skecz Monty Pythona, który został usunięty z odcinka 38 "Latającego Cyrku". Tak więc zapraszamy na choreograficzny spot wyborczy Konserwatywnej Partii Unionistów.

Skecz jest w oryginalnej wersji językowej, jednak istnieje możliwość włączenia polskich napisów.
 


 

Czyż powyższy spot wyborczy nie wpisuje się idealnie w szeroką gamę głupawych i absurdalnych spotów, jakimi karmią nas wszelkiej maści kandydaci do Parlamentu Europejskiego?

Skecz "Spot wyborczy Konserwatywnej Partii Unionistów" pierwotnie stanowił wstęp do odcinka 38 (seria 3, odc. 12)  "Latającego Cyrku Monty Pythona" i został zaprezentowany podczas pierwszej emisji serialu w telewizji BBC w listopadzie 1973 roku. Kiedy BBC powtarzała odcinek w październiku 1974 roku, skecz został usunięty. Dlaczego zrezygnowano ze skeczu? Według jednej z teorii emisja odcinka zbiegła się w czasie z wyborami z 1974 roku, zaś BBC uważała, że skecz może mieć duży wpływ na wyniki głosowania, gdyż widzowie mogliby go uznać za autentyczny spot wyborczy.

Ta jedyna zachowana wersja pochodzi z odcinka wyemitowanego przez oddział telewizji PBS w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Materiał ten przez lata uważany był za zaginiony, jednak w 2008 roku trafił do prywatnej kolekcji Davida Morgana, autora książki "Tako rzecze Monty Python", który udostępnił go na YouTube. W 2010 roku skecz został włączony do najnowszego brytyjskiego wydania DVD "Latającego Cyrku Monty Pythona" jako dodatek pod tytułem "Politically Incorrect".

Wracając do dzisiejszych wyborów, to zacytuję księdza prowadzącego z bardzo znanego radia: "Ważne jest, by glosować zgodnie z własnym sumieniem, ale ważne jest też, by sumienie było zgodne z naukami naszego radia."


Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014