Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


24 grudnia 2013 roku

MODRZEW REAKTYWACJA

Oto świąteczny prezent dla wszystkich fanów Monty Pythona. Po prawie dwuletniej przewie Modrzew został ponownie zasadzony.

Dwa lata to całkiem niekrótki okres, podczas którego wiele się wydarzyło. Około roku po zniknięciu Modrzewia nastąpił koniec świata. Niestety wredne komarzyska są tak cholernie odporne, że przetrwały ów koniec świata, natomiast ludzkość i zwierzyna przeżyły tylko dlatego, że są ich pokarmem. Pokręcone ścieżki losu sprawiły, że sprawy osobiste, zarówno w moim przypadku, jak i Irka, poprzedniego właściciela i administratora serwisu, nie pozwalały na ponowne zasadzenie Modrzewia na nowym serwerze. Do tego z miesiąca na miesiąc dopadało nas coraz głębsze zniechęcenie, jeśli chodzi o podejmowanie dalszych kroków w kierunku reaktywacji i prowadzenia serwisu. I tu wkroczył do akcji najwierniejszy przyjaciel Modrzewia, niestrudzony Janosz Dobrosz i to właściwie jego upór sprawił, że temat reaktywacji Modrzewia powrócił, zaś Ireneusz Siwek przekazał owe drzewko pod opiekę mnie, Juliusowi Caligo. Jednak były gospodarz Modrzewia, Irek, zadeklarował, że nie opuści owego drzewka całkowicie i nadal będzie wspierał je swą wiedzą i doświadczeniem.
 


 

Dzięki uprzejmości przyjaciół z Białostockiego Klubu Fantastyki UBIK, w większości będących zagorzałymi fanami Monty Pythona i absurdalnego humoru, Modrzew ma zaszczyt powrócić pod nową domeną: www.modrzew.kfubik.pl. W tym miejscu ogromne podziękowania należą się Dorianowi za udostępnienie miejsca na serwerze (Dorrrr - Wielkie DZIĘKI!!!) oraz Viscerze, która co jakiś czas ponaglała pytaniem: "No i co z tą reaktywacją?".

Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy zadeklarowali swą pomoc przy reaktywacji Modrzewia, w szczególności Janoszowi Dobroszowi oraz grupie People's Front of Judea z forum Edno zżarło środu, któremu to forum poświęcimy wkrótce oddzielną gałąź, jak również Adamowi Kowalczykowi, twórcy i pierwszemu gospodarzowi naszego serwisu, nazywanego przez nas "Tatą Modrzewia" (obeszło się bez sprawy o alimenty).

Zapewne wielu z Was zastanawiało się, co się stało z naszym kochanym drzewkiem. Modrzew znikł nagle z sieci i słuch po nim zaginął. Jednak parafrazując słowa Horacego "Nie wszystek uschnę", nasz kochany Modrzew zapuścił korzenie w Twarzoksiędze, dając nadzieję fanom na jego ponowne zasadzenie. Tamże pojawił się link do zapasowej kopii okrojonej wersji Modrzewia, tamże również napisałem o przyczynie zniknięcia naszego serwisu. Ponieważ uważam, że fani Monty Pythona mają prawo wiedzieć, co stało się z Modrzewiem, ów zamieszczony na facebooku tekst możecie przeczytać poniżej:

MODRZEW WYKARCZOWANY

   "Serwis Stopklatka.pl zrobił nam i wszystkim fanom Monty Pythona świąteczną niespodziankę... niestety niemiłą.
   Bez żadnego powiadomienia twórców MODRZEWIA czy podania jakichkolwiek przyczyn tego posunięcia, Stopklatka wykarczowała nasze piękne drzewko.
   Przed świętami Bożego Narodzenia serwis www.MODRZEW.stopklatka.pl przestał działać. Stwierdziliśmy również brak możliwości zalogowania się na FTP. W Święta natomiast okazało się, że MODRZEW znikł bezpowrotnie, zaś każda próba wdrapania się na nasze drzewko kończyła się przekierowaniem do strony Stopklatki z opisem serialu "Latający Cyrk Monty Pythona".
   Ponieważ mamy tu do czynienia z totalnym chamstwem i kompletnym olaniem twórców MODRZEWIA, nie zamierzamy się kontaktować ze Stopklatką w tej sprawie.
"

(31 grudnia 2011 roku)

A co nowego na naszym kochanym Modrzewiu? Ano niewiele! Głównie poprawki techniczne oraz wprowadzenie nowego designu na niektórych podstronach. Między innymi poprawiony został dział Modrzew i jego twórcy, w którym odświeżone zostały sylwetki twórców strony, a także pojawiła się całkowicie nowa podstrona Zrzutowa historia Modrzewia, dzięki której możecie prześledzić, jak zmieniał się wygląd naszego drzewka na przestrzeni ostatnich 14 lat. Jest też garść nowych napisów z indywidualnego dorobku naszych idoli, między innymi do filmu "Awantura o spadek" z Ericiem Idlem i Johnem Cleesem oraz wszystkich odcinków serialu "Nie ma mitu bez kitu" Michaela Palina i Terry'ego Jonesa.


Na koniec chciałbym życzyć wszystkim fanom i sympatykom Monty Pythona oraz przyjaciołom Modrzewia wesołych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia, zaś w nadchodzącym Nowym Roku dobrego humoru oraz jak najwięcej absurdu... w kinie, telewizji oraz książkach... i jak najmniej w prawdziwym życiu. Jednocześnie zapraszam do wdrapywania się na odświeżone gałęzie naszego nowozasadzonego Modrzewia i przemierzania nimi cudownego świata absurdu Monty Pythona.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

oraz jego niezawodny i niepowtarzalny
Łatający Cynk Montera Platona
 


Archiwum

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2013