Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

24 kwietnia 2014 roku

MONTY PYTHON W KINACH!

Kilka tygodni temu gościem programu "Simon Mayo Drivetime" w BBC Radio 2 był Michael Palin, który wygłosił specjalne oświadczenie dotyczące ostatniego występu Pythonów na żywo. Dziś w swym programie Simon Mayo przeprowadził telefoniczną rozmowę z kolejnym Pythonem, który ogłosił kolejne oficjalne oświadczenie Monty Pythona. Tym razem rozmówcą Simona Mayo był Terry Gilliam.
 


foto © Andy Gotts
 

Kiedy wczoraj na Twitterze Eric Idle napisał, że Terry Gilliam wygłosi kolejne oświadczenie grupy, pojawiły się spekulacje, że może chodzić o nowy film kinowy pod szyldem Monty Pythona lub kolejny "ostatni" występ w Londynie. W jednej i drugiej teorii było nieco prawdy, gdyż oświadczenie dotyczyło zarówno ostatniego występu na żywo, jak i kina.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Ostatni występ Pythonów, który odbędzie się 20 lipca 2014 r. w The O2 Arena w Londynie, emitowany będzie na żywo w 450 lokalnych kinach na terenie Wielkiej Brytanii. Dzięki temu widzowie, którym nie udało się kupić biletów na występ w O2, dostaną kolejną szansę, by w pewien sposób uczestniczyć w tym wiekopomnym wydarzeniu i obejrzeć występ na żywo, chociaż w kinie. Mało tego, według słów Gilliama, BBC chce rozdystrybuować show także do wybranych kin poza Wielką Brytanią.

Już jutro na stronie Monty Python Live pojawi się lista lokalnych kin, w których można będzie zobaczyć ostatni występ Pythonów na żywo w czasie rzeczywistym. Kto wie, być może BBC zdecyduje się również na późniejsze kinowe projekcje. Pewne jest natomiast to, że występ zostanie także wydany na DVD.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

Jeśli chcecie posłuchać rozmowy Simona Mayo z Terrym Gilliamem w oryginale, kliknijcie >tutaj<.

(jeśli plik się nie odtwarza, kliknij na link prawym klawiszem myszy,
a następnie naciśnij "Zapisz element docelowy jako...")
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014