Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


23 lipca 2014 roku

POŻEGNANIE Z MONTY PYTHONEM

W ostatnią niedzielę odbył się ostatni z ostatnich występów Monty Pythona, będący jednocześnie występem pożegnalnym, wieńczącym prawie 45-letnią historię grupy. 20 lipca 2014 roku Monty Python oficjalnie zakończył swą działalność. "This group is no more. It has ceased to be."
 

 
 

Niewątpliwie nastał koniec pewnej ery w historii popkultury. Żywimy jednak nadzieję, że koniec działalności grupy, nie będzie jednocześnie końcem niezwykłego światowego fenomenu, jakim stał się Monty Python. Pragniemy wierzyć, że kolejne pokolenia fanów wciąż będą sięgać po ich niezwykłe dzieła. Nowego Monty Pythona na pewno nie będzie, jednak pozostaje nam wierzyć, że poprzez inspiracje i wpływ, jaki Pythoni wywarli (i wywrą w przyszłości) na innych twórców, pythonowski humor nie umrze w zalewie rozrywkowej papki, jaką karmią nas dzisiejsze media, bo chociaż sami Pythoni się zestarzali, to ich humor mimo upływu lat wciąż wydaje się pozostawać nienadgryziony nieubłaganym zębem czasu.

Żeby nie przedłużać, zapraszamy do obejrzenia historycznego, pożegnalnego wykonania piosenki "Always Look on the Bright Side of Life", które miało miejsce 20 lipca 2014 roku podczas ostatniego występu Monty Python Live (mostly).
 


 

 

Na koniec garść dobrych wiadomości.

Od 6 sierpnia będziemy mogli oglądać w Polsce w wybranych kinach sieci Cinema City retransmisję ostatniego występu grupy (wykaz kin, które będą wyświetlać show, znajduje się >tutaj<).

Znana jest już data wydania występu na DVD i Blu-Ray - 10 listopada 2014 roku. Już dziś możecie zamówić płytę w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Monty Pythona.

Jednocześnie pragniemy szczerze Was zapewnić, że koniec działalności Monty Pythona nie oznacza końca działalności serwisu Monty Python's Modrzew.

 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Jak wszyscy wiedzą, nie jest to pierwszy koniec działalności grupy. Czy więc ów koniec działalności będzie końcem ostatnim? Po Pythonach można spodziewać się tylko jednego - nieprzewidywalności.
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014