Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


23 marca 2014 roku

MICHAEL PALIN WRACA NA MAŁY EKRAN

Choć Michael Palin jest jednym z najczęściej pojawiających się w telewizji Pythonów (mogliśmy oglądać go w jego znakomitych cyklach podróżniczych), to jednak od ponad dwudziestu lat nie wcielił się w ani jedną główną rolę w żadnej fabularnej produkcji telewizyjnej. W tym roku Michael Palin powróci na mały ekran i zagra główną rolę w nowym miniserialu telewizji BBC1 "Remember Me".
 


 

Ostatnio wspominaliśmy, że w roku ubiegłym Michael Palin zagrał generała Mitforda w komediodramacie "The Wipers Times". Była to jednak rola drugoplanowa. Główną rolę w fabularnej produkcji telewizyjnej po raz ostatni Palin zagrał w 1991 roku w miniserialu "G.B.H." ("Poważne uszkodzenie ciała"), gdzie wcielił się w rolę Jima Nelsona, za którą otrzymał nominację do telewizyjnej nagrody BAFTA.

W tym roku BBC1 rozpoczęła produkcję trzyczęściowego thrillera z elementami nadprzyrodzonymi według scenariusza znakomitej scenarzystki Gwyneth Hughes ("Pięć dni. Zniknięcie" i "Dziewczyna Hitchcocka"). Do udziału w filmie zaproszono Michaela Palina, któremu zaproponowano główną rolę. Palin wciela się w rolę Toma Parfitta, który w dniu przeprowadzki do domu opieki staje się jedynym świadkiem okrutnego morderstwa. W wywiadzie dla "The Guardian" Palin powiedział: "Zawsze uwielbiałem opowieści o duchach, tak więc możliwość zagrania głównej roli w jednej z nich, to dla mnie bardzo ekscytująca perspektywa".

"Remember Me" jest nie tylko powrotem Michaela Palina do telewizyjnej fabuły, ale także do hrabstwa Yorkshire, w którym się urodził, dorastał i uczył aktorstwa w amatorskich teatrzykach. "Udział w 'Remember Me' jest dla mnie atrakcyjny nie tylko ze względu na osadzenie go w Północnej Anglii, ale też ze względu na dobrą i mocną rolę, będącą dla mnie wyzwaniem, czymś, z czym resztki moich zębów naprawdę mogłyby się zmierzyć".


Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Staje się już tradycją, że aktualizacje Modrzewia mają związek z aktualnym newsem. Nie inaczej jest i tym razem.

Panie i panowie, dziewczęta i chłopcy, patafiany i solniczki...
Serwis Monty Python's Modrzew ma zaszczyt zaprezentować całkowicie
odnowiony, uaktualniony, odświeżony i wyposażony w nową szatę graficzną
dział poświęcony rewelacyjnemu, przezabawnemu, przesympatycznemu, określanemu mianem "najmilszego człowieka Brytanii", jedynemu w swoim rodzaju
MICHAELOWI PALINOWI.
 

P.S.2 Przy okazji odświeżyliśmy też nieco działy Grahama Chapmana i Johna Cleesa, między innymi uaktualniając ich dorobek i dodając nowe ciekawostki na ich temat. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że prace nad działami pozostałych Pythonów trwają i są obecnie w bardzo zaawansowanym stadium. Zapraszam do klikania.
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014