Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


23 lutego 2014 roku

TERRY GILLIAM NAGRODZONY W DUBLINIE

Dziś kończy się Jameson Dublin International Film Festival. W tym roku jednym z zaproszonych gości honorowych był członek grupy Monty Pythona, reżyser kultowych filmów "Las Vegas Parano", "Brazil" i "12 małp", Terry Gilliam. 21 lutego podczas festiwalu Gilliam otrzymał nagrodę Volta za wybitny wkład dla przemysłu filmowego.


Gilliam stwierdził, że nagrody Volta są lepsze od Oscara, ponieważ jest ich mniej. Poza tym nie trzeba za ich otrzymanie płacić ogromnego podatku jak w przypadku otrzymania Oscarów. "Chciałbym móc tu pracować, jednak nie stać was na to. Dlatego zostanę przy Rumunii" powiedział Gilliam o możliwości filmowania w Irlandii. "Jestem zaszczycony mogąc być otoczonym przez tak wspaniałych ludzi, którzy rozumieją, jak ważne jest picie", zażartował w wywiadzie dla Irish Independent, "a jest ono znacznie, znacznie ważniejsze od tworzenia filmów".

Gilliam przyjechał do Dublina promować swój najnowszy film "The Zero Theorem", w którego obsadzie znaleźli się zdobywca Oscara Christoph Waltz, Matt Damon i Tilda Swinton. Zapytany, co sądzi o pracy z tak utalentowaną obsadą, Gilliam odpowiedział: "Cóż, uważają, że jestem wspaniały. Myśle, że do mnie wrócą."

"The Zero Theorem" wejdzie do polskich kin już wiosną, a po festiwalowych pokazach recenzje są skrajne. Jedne wychwalają film pod niebiosa i nazywają go najlepszym filmem Gilliama od czasu "Brazil", inne wielkim rozczarowaniem. Generalnie zasada jest taka, że osobom, które lubią "Brazil", najnowszy film Gilliama się podoba, zaś osoby, którym "Brazil" nigdy nie "wchodził", uważają to za gniot. Czyli wszystko jest ok. My czekamy na film z niecierpliwością, a Gilliamowi gratulujemy nagrody. Oby otrzymał takich więcej.

 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

 

Źródła:
Irish Independent
www.jdiff.com
 

 

 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014