a
Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


22 listopada 2014 roku

"MARTWA PAPUGA" NOMINOWANA
DO BRITISH COMEDY AWARD

Skecz "Martwa Papuga" wykonany podczas tegorocznych występów "Monty Python Live (mostly)" został nominowany do nagrody British Comedy Award w kategorii "Najlepszy komediowy moment 2014 roku". By uczcić ową nominację, grupa Monty Pythona udostępniła w swym oficjalnym kanale YouTube pełną, nieokrojoną i nieocenzurowaną wersję swego sztandarowego skeczu (połączonego zgrabnie ze skeczem "Sklep z serem"), odegranego na deskach londyńskiej O2 (w wydaniu DVD skecz został nieco skrócony).

Zapraszamy więc na prawie 9 minut czystego wariactwa w wykonaniu Michaela Palina i Johna Cleese'a, którzy udowodnili światu, że chociaż sami się zestarzali, to jednak duch i humor Monty Pythona jest wciąż tak samo świeży i aktualny jak 45 lat temu.
 


Nie jest to jedyna tegoroczna nominacja grupy do nagrody BCA. Transmisja na żywo pożegnalnego występu "Monty Python Live (mostly) - One Down Five to Go", który odbył się 20 lipca 2014 roku w londyńskiej arenie O2, została także nominowana do tej prestiżowej nagrody w kategorii "Najlepszy program złożony ze skeczy". Ceremonia wręczenia nagród odbędzie 16 grudnia i transmitowana będzie na żywo przez Channel 4. Do tego czasu trzymamy kciuki za naszych ulubieńców, a Pythonom gratulujemy obydwu nominacji.
 


Na koniec wiadomość z nieco innej beczki.

Brytyjski dziennik The Independent donosi, że sztandarowa piosenka grupy "Always Look on the Bright Side of Life" z najbardziej kontrowersyjnego filmu Monty Pythona "Żywot Briana" stała się najpopularniejszym utworem wykonywanym podczas uroczystości pogrzebowych w Zjednoczonym Królestwie, tym samym wyprzedzając w rankingu tradycyjne religijne pieśni jak "Abide with Me" czy "The Lord Is My Shepherd". Na ironię zakrawa fakt, że "Żywot Briana", z którego pochodzi piosenka, został nazwany przez środowiska religijne "bluźnierczym" jeszcze przed premierą.

Jednocześnie, po raz pierwszy od dekady, "Always Look on the Bright Side of Life" zrzuciła z piedestału "My Way" Franka Sinatry, co nie powinno raczej nikogo dziwić, ponieważ na chwilę obecną większość fanów Franka Sinatry najprawdopodobniej już nie żyje.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014