Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

22 maja 2014 roku

"THE ZERO THEOREM" W WYBRANYCH KINACH

Mamy dziś dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, że jutro, 23 maja, odbędzie się polska premiera kinowa najnowszego filmu Terry'ego Gilliama "The Zero Theorem" ("Teoria wszystkiego"). Niestety jest też zła wiadomość. Polską premierę będą mogli obejrzeć tylko niektórzy polscy fani filmów Gilliama. Jak się okazuje, premiera tak długo oczekiwanego przez nas filmu nie odbędzie się aż w siedmiu miastach wojewódzkich.
 


 

Wśród miast wojewódzkich, w których premiera filmu jutro się NIE odbędzie, są: Szczecin, Zielona Góra, Opole, Kielce, Rzeszów, Lublin oraz mój rodzinny Białystok.

Miała być to jedna z niewielu tegorocznych premier, które zamierzałem obejrzeć w kinie. Niestety nie będzie mi to dane. Według repertuaru białostockich kin nie ma szans, by film pojawił się u nas w maju, tak więc recenzja filmu, która miała pojawić się w ten weekend na Modrzewiu, dzięki naszym kochanym dystrybutorom szybko się nie pojawi.

Z okazji zbliżającej się premiery "The Zero Theorem", tygodnik Polityka zamieścił w ostatnim numerze wywiad z Terrym Gilliamem.

Na koniec chciałbym poruszyć sprawę polskiego tytułu. Polski dystrybutor nadał filmowi tytuł "Teoria wszystkiego". Nie uważam, żeby była to zła nazwa. Problem w tym, że inny Python, również o imieniu Terry (Jones), pracuje obecnie nad filmem pod tytułem "Absolutnie wszystko" ("Absolutely Anything"). Nadanie podobnych tytułów dwóm filmom w reżyserii dwóch Pythonów o takim samym imieniu, których premiera odbędzie się w podobnym czasie, doprowadzi na pewno do tego, że obie produkcje będą ze sobą mylone. Niejeden fan Monty Pythona miał okazję się przekonać, że ludzie często mylą Terry'ego Gilliama z Terrym Jonesem.

Zwiastun i fragment filmu możecie zobaczyć klikając >tutaj<.


Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Z przyczyn niezależnych w ostatnim czasie nie mogłem poświecić Modrzewiowi zbyt wiele czasu, mimo że miałem w zanadrzu kilka newsów, dlatego możecie się ich spodziewać w najbliższym czasie.
 

Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014