Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 


22 stycznia 2014 roku

15 LAT W SIECI (2 LATA W ZAWIASACH)

Rok 2014 jest rokiem rocznic z "piątką" w tle. Monty Python uczci swą 45. rocznicę ponownym pojawieniem się na scenie, 35 lat temu powstał "Żywot Briana" uważany za komedię wszech czasów, 25 lat temu grupę opuścił Graham Chapman, by rozpocząć wieczne tournée z przebojem "Christmas in Heaven", Modrzew natomiast 1 czerwca obchodzić będzie swe piętnaste urodziny, które uczcimy hasłem:

"15 LAT W SIECI (2 LATA W ZAWIASACH)"


 

W związku z obchodami 15-lecia Modrzewia szykujemy małą niespodziankę. Z pewnych źródeł wiem, że niespodziankę Modrzewiowi szykuje także niejaki Janosz Dobrosz, któremu za niezwykły wkład w rozwój Modrzewia postanowiłem poświęcić specjalną gałązkę, na której możecie obejrzeć wykonane przez niego gillianimacje.

To nie koniec pythonowskich rocznic na ten rok. 28 lutego forum Edno zżarło środu obchodzić będzie swą 8. rocznicę (jak ten czas leci) - ósmą podwójnie okrągłą rocznicę, wszak w ósemce są dwa kółka.

Niestety pod koniec roku - dokładnie w pierwszą rocznicę reaktywacji Modrzewia - wypadnie także 15. rocznica śmierci wspaniałego tłumacza i propagatora Monty Pythona, Tomasza Beksińskiego. By uczcić jego pamięć odświeżyliśmy dział jemu poświęcony. Zatem zapraszam do klikania w pogrubione napisy (lub w zdjęcie Tomka znajdujące się po prawej - Waszej prawej, nie Tomka).

Skoro jesteśmy przy Beksińskim, chcemy polecić książkę laureatki nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, Magdaleny Grzebałkowskiej, "Beksińscy. Portret podwójny", która dostępna będzie w sprzedaży już w lutym. Przy zamówieniu dwóch książek i skorzystaniu z opcji "Powiadom mnie" na stronie Wydawnictwa ZNAK można otrzymać 30 % zniżki.

Tymczasem polecamy do poczytania artykuł "Beksińscy. Portret podwójny": historia dwóch niezwykłych jednostek oraz fragment książki udostępniony czytelnikom przez  Wydawnictwo ZNAK.

 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014