Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 

 

21 października 2015 roku

40-LECIE FILMU "MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL"
W POLSKICH KINACH

Tydzień temu, 14 października na całym świecie, w tym także w czterech polskich kinach, odbyły się specjalne pokazy filmu "Monty Python i Święty Graal", stanowiące kulminację ogólnoświatowych obchodów 40. rocznicy premiery tej kultowej komedii, będącej kamieniem milowym zarówno kinematografii, jak i światowej popkultury. 

Cztery polskie miasta dołączyły do światowych obchodów 40. rocznicy premiery filmu "Monty Python i Święty Graal". Specjalne pokazy odrestaurowanego i uzupełnionego o nagrany specjalnie z tej okazji wstęp Pythonów filmu odbyły się we Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Warszawie (Kino Muranów), Białymstoku (Kino Forum) i Krakowie (Kino Pod Baranami).

W tym miejscu, chcielibyśmy podzielić się z Wami kolejną dobrą wiadomością. Już wkrótce, 13 listopada 2015 roku w Kinie Amok w Gliwicach odbędzie się kolejny pokaz specjalnej wersji filmu "Monty Python i Święty Graal". Więcej szczegółów >>tutaj<<.

Wróćmy jednak do pokazów październikowych.

Poniżej znajdziecie odnośniki do relacji ze specjalnych pokazów filmu "Monty Python i Święty Graal" w Kinie Forum (Białystok), Kinie Nowe Horyzonty (Wrocław) i Kinie Muranów (Warszawa). Niestety nie dotarły do nas żadne relacje z krakowskiego Kina Pod Baranami, choć jak twierdzą organizatorzy, obie sale wypchane były widzami po brzegi. Autorem pierwszej relacji (Kino Forum) jest piszący te słowa. Pozostałe dwie otrzymaliśmy od użytkowniczek z zaprzyjaźnionego forum miłośników Monty Pythona Edno Zżarło Środu (Ziggy i Mrs. Teal). Jeśli chcecie zapoznać się z relacjami z obchodów jubileuszu 40-lecia filmu "Monty Python i Święty Graal" w polskich kinach, kliknijcie poniższe przyciski:
 

     
 

Najbardziej związanym z naszym Modrzewiem był pokaz specjalny zorganizowany w Białymstoku, mieście, w którym znajduje się obecna siedziba naszego serwisu. Pokaz odbył się w ramach organizowanego przez DKF "GAG" cyklu Klasyka Kina w białostockim Kinie Forum.

I chociaż nie było tu takich tłumów jak w innych miastach, to tylko białostockiemu pokazowi towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji, takich jak konkurs nawiązujących do filmu strojów czy prelekcja utalentowanego konferansjera i aktora kabaretowego, Krzysztofa Szubzdy, której kulminacją był performance przygotowany przez niektórych członków Monty Python's Modrzew Team (Julius Caligo, Viscera i Mr. Q) oraz Klubu Fantastyki UBIK.

Jeśli chcecie poczuć niepowtarzalny klimat białostockich obchodów jubileuszu 40-lecia "Świętego Graala", zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmiku oraz fotorelacji autorstwa Kamila Bazyluka z KF UBIK.
 


 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 


 


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

 


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015