Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 

20 maja 2015 roku

PYTHONOWOŚCI WYDAWNICZE
(KONKURS!)

Dziś na polskim rynku wydawniczym ukazały się aż dwie książki związane z Monty Pythonem. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Was wydali właśnie niemałą sumkę na grę "Wiedźmin III: Dziki gon". Uważamy jednak, że warto wyskrobać z portfela jeszcze kilka złociszy na te jakże warte swojej ceny pozycje (no i po co te głupie skojarzenia? - chodzi nam o pozycje książkowe...). 

Obie książki miały swą premierę światową w roku ubiegłym. Biorąc pod uwagę ogromną posuchę na pythonowe książki w naszym kraju, fakt, że obie wydane zostały w Polsce niecały rok po ukazaniu się wersji oryginalnych, zasługuje niewątpliwie na uznanie. Czyżby po ubiegłorocznej (krótkotrwałej) reaktywacji grupy czekał nas kolejny bum na Monty Pythona? Mamy taką nadzieję.

No dobra, koniec owijania w bawełnę. Czas wyłożyć kawę na ławę. O jakich to książkach piszę?

Pierwsza z nich, to autobiografia Johna Cleese'a o wymownym tytule "Tak czy inaczej..." wydana nakładem wydawnictwa Albatros. Wkrótce w naszym serwisie pojawi się recenzja owej książki, będącej jednocześnie literackim debiutem Cleese'a.

Druga książka to wydana przez Bukowy Las praca (para)naukowa pod tytułem "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się od Monty Pythona" autorstwa amerykańskich doktorów z Molloy College. Mamy ogromny zaszczyt zaprezentować Wam jako pierwsi w Polsce (już w dniu premiery) recenzję owej książki. Autorem recenzji jest nasz wieloletni współpracownik Filip Cwojdziński. Zapraszamy do kliknięcia w napis:

>>Głupia seria durnych wykładów, czyli Python na poważnie (prawie)<<

A teraz najważniejsza niespodzianka dzisiejszego wieczoru.

Przygotowaliśmy dla Was  K O N K U R S

Aby wziąć w nim udział, należy odpowiedzieć poprawnie na następujące pytanie:

Kto był gościem specjalnym podczas pierwszego w Polsce przeglądu filmów Monty Pythona, który odbył się w Warszawie w 1992 roku?

Na odpowiedzi czekamy do 27 maja pod adresem mp.modrzew@gmail.com

Autorzy poprawnych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród, którymi będą nowiutkie, pachnące jeszcze świeżym drukiem, egzemplarze książki "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się od Monty Pythona".

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Bukowy Las sp. z o.o.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

 
Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015