Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

17 kwietnia 2014 roku

"TRAVELLING TO WORK" - MICHEAL PALIN RUSZA W TRASĘ

By uczcić wydanie najnowszego tomu swych pamiętników "Diaries 1988–1998: Travelling to Work", podróżnik, pisarz, aktor i komik, jedna z najpopularniejszych osobowości naszych czasów, Michael Palin postanowił ruszyć w swe pierwsze jednoosobowe tourne po Wielkiej Brytanii, podczas którego przybliży publiczności kulisy zarówno swych podróży po świecie, jak i trwającej już niemal 50 lat przygody z radiem, telewizją, kinem i książkami.
 


 

Do tej pory Michael Palin wydał dwie części swych pamiętników: "Diaries 1969-1979: The Python Years" oraz "Diaries 1980-1988: Halfway to Hollywood - The Film Years". Najnowsza cześć "Diaries 1988-1998: Travelling to Work" wydana zostanie 11 września 2014 roku przez wydawnictwo Weidenfeld & Nicolson i opowiadać będzie o okresie, w którym Palin rozpoczął swą wielką przygodę telewizyjnego podróżnika, począwszy od swej pierwszej podróży "Around the World in 80 Days" w towarzystwie ekipy BBC, na spotkaniu Pythonów w Aspen podczas Amerykańskiego Festiwalu Sztuki Komediowej kończąc.

Jak stwierdził Michael Palin: "Pamiętniki Travelling to Work obejmują niezwykle intensywny okres mojego życia. Próbowałem rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłem, kierując się poza granice przewidywalności, w stronę powieściopisarstwa i dramaturgii, i całej tej nowej kariery telewizyjnego podróżnika."
 

Michael Palin o swej najnowszej książce:


 

Tourne obejmie 21 spotkań na terenie Wielkiej Brytanii. Rozpocznie się 7 września w Crawley i zakończy 22 października w Sheffield, rodzinnym mieście Michaela Palina. W trakcie tourne Palin będzie podpisywał książki w lokalnych księgarniach. Szczegóły dotyczące zarówno miast, jak i księgarni, jakie odwiedzi Michael Palin, znajdziecie na jego oficjalnej stronie Palin's Travels.

W pierwszej części spotkania Palin zabierze publiczność w niezwykłą podróż po całym ziemskim globie, ilustrując swą opowieść specjalnie dobranymi zdjęciami i filmowymi fragmentami, jakie powstały w trakcie produkcji ośmiu dokumentalnych serii podróżniczych telewizji BBC. Drugą cześć stanowić będzie luźna pogadanka o innej stronie jego życia - pasji pisarstwa i aktorstwa oraz miłości do komedii, która kierowała nim od uczniowskich czasów w Sheffield po występy Monty Pythona w The O2 Arena, które odbędą się w lipcu tego roku.

"Będzie to moje pierwsze solowe tourne" stwierdził Palin, "i uważam to za świetną okazję, by spotkać się z publicznością z całego kraju i pomówić o jedynym aspekcie mojego życia, który konsekwentnie realizuję - o nieodpartym pragnieniu, by ciągle robić coś z zupełnie innej beczki".
 

Michael Palin o tourne:


 

Skoro jesteśmy przy nowościach wydawniczych, warto wspomnieć, że wydawnictwo ALBATROS szykuje się do wydania książki innego Pythona, która ma się ukazać na rynku polskim w przyszłym roku. Będzie to "Autobiografia" autorstwa Johna Cleese'a.
(Filip, dzięki za info).

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Źródła:
www.palinstravels.co.uk
www.wydawnictwoalbatros.com
 

P.S. Ponieważ podczas zbliżających się Świat mój dostęp do Internetu
będzie raczej ograniczony, już dziś chciałbym życzyć wszystkim zdrowych,
wesołych i pogodnych świąt Wielkanocy (tzw. świąt z jajem),
smacznego jajka, mokrego Dyngusa, et cetera,
a wszystkim pastafarianom ogromnych ilości dobrze ugotowanego
i wyśmienicie przyprawionego makaronu (z jajkiem i mielonką).
Zapraszam też do obejrzenia animowanej pocztówki wielkanocnej
wykonanej przez Janosza Dobrosza.
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014