Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman





Kup autobiografię Pythonów


 

 

16 września 2015 roku

AUTOBIOGRAFIA PYTHONÓW
WKRÓTCE NA POLSKIM RYNKU WYDAWNICZYM

Jeszcze w tym miesiącu, 23 września, na polskie półki sklepowe trafi najważniejsza (prawdopodobnie) książka w dorobku Pythonów, czyli "MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA" ("THE PYTHONS Autobiography by THE PYTHONS") wydana nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.



 

Oryginalna książka "THE PYTHONS Autobiography by THE PYTHONS" została po raz pierwszy opublikowana w Wielkiej Brytanii w 2003 roku nakładem wydawnictwa Orion.

Składa się ona w głównej mierze z wypowiedzi Pythonów (w tym także zmarłego w 1989 roku Grahama Chapmana) oraz niektórych osób blisko związanych z Monty Pythonem, którzy prezentują czytelnikowi historię grupy od wczesnego dzieciństwa poszczególnych jej członków przez wspólną i indywidualną działalność artystyczną po spotkanie w Aspen, które odbyło się w 1998 roku. Swoją drogą, Pythoni mogliby uaktualnić nieco swą autobiografię o rozdział poświęcony zeszłorocznej reaktywacji grupy i występy Monty Pythona w londyńskiej Arenie O2.

Książka dostępna była zarówno w formie papierowej, jak również audiobooka, który zawiera nagrania oryginalnych wypowiedzi Pythonów.

Już wkrótce, 23 września, autobiografia Pythonów trafi również na półki polskich księgarń. Można ją również zamówić w przedsprzedaży na stronie Wydawnictwa Poznańskiego.

Niewątpliwym atutem polskiego wydania jest autor tłumaczenia, Filip Łobodziński - aktor, dziennikarz, pieśniarz, muzyk i autor przekładów piosenek (między innymi wspaniałych przekładów piosenek Monty Pythona, z którymi już niedługo będziecie mogli zapoznać się na stronach Modrzewia), jak również szkolny kolega znanego wszystkim pythonowym fanom Tomasza Beksińskiego, nieocenionego tłumacza oraz popularyzatora twórczości Monty Pythona w Polsce.

Poniżej przedstawiamy opis wydawcy:

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów.

Ponad czterdzieści lat temu pięciu Brytyjczyków – plus jeden kuriozalny Amerykanin – zmieniło zasady komedii telewizyjnej. Pewnego późnego wieczoru w 1969 roku LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA, nieprzewidywalny, niespodziewany półgodzinny program, wypełniony skeczami, bredniami i filmami animowanymi, zadebiutował na antenie BBC. Od tego momentu świat już nie był taki jak przedtem. Skromne początki wykreowały w efekcie najbardziej znaczący nurt współczesnego kabaretu. "MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA" to wyjątkowa okazja, by z nadzwyczajnej perspektywy spojrzeć na – być może – najważniejszą trupę komediową naszych czasów. To także 400 stron zdjęć pochodzących w dużej mierze z prywatnych archiwów i opublikowanych po raz pierwszy w tej oto książce.

 
Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Skoro jesteśmy przy nowościach wydawniczych, warto jest w tym miejscu wspomnieć, że już w październiku w Wielkiej Brytanii zostanie wydana jeszcze jedna około-pythonowa autobiografia, a mianowicie "Gilliamesque: A Pre-posthumous Memoir" autorstwa Terry'ego Gilliama. Szczegóły wkrótce.

 
Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015