Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 

14 marca 2015 roku

40. ROCZNICA PREMIERY FILMU
"MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL"

Dokładnie 40 lat temu, 14 marca 1975 roku w Los Angeles odbyła się światowa premiera filmu "Monty Python i Święty Graal", po której amerykańska publiczność wręcz oszalała na punkcie grupy Monty Pythona. W związku z dzisiejszą rocznicą mamy dla Was kilka niespodzianek. Przede wszystkim zapraszam do wzięcia udziału w interaktywnym animowanym quizie na temat filmu "Monty Python i Święty Graal" przygotowanym specjalnie z tej okazji przez Janosza Dobrosza. 

Sporo czasu minęło od ostatniego newsa w naszym serwisie. "Zastój" ów wynika głównie z faktu, że na Modrzewiu trwają intensywne prace nad nową wersją działu Filmoteka. Planowaliśmy wypuścić ów dział w całości, jednak doszliśmy do wniosku, że z okazji okrągłej rocznicy premiery "Świętego Graala" udostępnimy Wam opracowane na nowo strony dotyczące owego filmu. Na pewno zauważycie trochę nowości (m.in. ciekawostki dotyczące filmu oraz obszerna galeria plakatów i okładek).

Rocznicową niespodziankę swoim fanom przygotowała także grupa Monty Pythona.

Pięciu pozostałych przy życiu Pythonów pojawi się na specjalnym rocznicowym pokazie filmu "Monty Python i Święty Graal", który odbędzie się w piątek 24 kwietnia w Beacon Theater w Nowym Jorku w ramach Festiwalu Filmowego Tribeca. Sprzedaż biletów na specjalny pokaz rozpocznie się 23 marca.

Podczas festiwalu, który potrwa od 15 do 26 kwietnia, widzowie będą mogli także obejrzeć inne produkcje grupy na dużym ekranie. 25 kwietnia uczestnicy festiwalu zobaczą religijną satyrę "Żywot Briana", zaś 26 kwietnia odbędzie się pokaz filmu "Sens życia według Monty Pythona". Po każdym z pokazów odbędą się spotkania niektórych Pythonów z publicznością.

W ramach festiwalu 25 kwietnia odbędzie się także kinowa premiera najnowszego filmu dokumentalnego Pythonów "Monty Python: The Meaning of Live" odsłaniającego kulisy ubiegłorocznych występów grupy, które miały miejsce w Arenie O2 w Londynie.

Polskich fanów filmu również czeka niespodzianka. Na deski Teatru Muzycznego w Gdyni powraca w tym roku oparty na filmie "Monty Python i Święty Graal" musical Erica Idle'a "Spamalot" w przekładzie Bartosza Wierzbięty i reżyserii Macieja Korwina. Więcej szczegółów już wkrótce.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 
 
Źródła:
www.yahoo.com

www.rollingstone.com
www.montypython.com

 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015