a
Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


12 sierpnia 2014 roku

MAKE GOD LAUGH, MR. WILLIAMS

W wieku 63 lat zmarł wszechstronny aktor i niezwykle utalentowany komik, Robin Williams. Był przyjacielem grupy Monty Pythona. Zagrał w "Przygodach Barona Munchausena" (u boku Erica Idle'a) oraz "The Fisher King" (oba filmy w reżyserii Terry'ego Gilliama). Podłożył także głos gadającemu psu w produkowanym właśnie filmie "Absolutely Anything" Terry'ego Jonesa. Pojawił się też w "The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch" Erica Idle'a.
 

 
Robin Williams u boku Erica Idle'a, Johna Cleese'a i Rowana Atkinsona
podczas uroczystości 60. urodzin księcia Karola
 

Nie było chyba takiej roli, której nie potrafiłby zagrać. Sprawdzał się zarówno w rolach poważnych ("Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Buntownik z wyboru", "Good Morning, Vietnam"), jak i komediowych ("Hook", "Pani Doubtfire"). Występował także jako komik stand-upowy.

Od rana gwiazdy filmowe, komicy, celebryci i politycy składają hołd jednemu z najlepszych i najbardziej wszechstronnych aktorów. Poniżej możecie zapoznać się z wypowiedziami, jakie udostępnili dziś w Internecie członkowie Monty Pythona.
 

"Robin Williams, nasz wystrzałowy przyjaciel opuścił tę planetę (...). Cudowny dar od bogów o wielkim sercu. Nie możemy uwierzyć, że odszedł.  Oddajemy ci cześć, Robinie, jesteś jedyny w swoim rodzaju."

Monty Python
 

"Robin Williams, najbardziej zdumiewający, zabawny, genialny, wnikliwy i beztroski cud umysłu i ducha, opuścił planetę. Był wystrzałowym przyjacielem o wielkim sercu, cudownym darem od bogów. Teraz te egoistyczne dranie zabrały go z powrotem do siebie. Pieprzyć ich!"

Terry Gilliam
 

"Pogrążam się w smutku. Nie mogę uwierzyć, że mój ukochany przyjaciel odszedł. Moje serce łączy się w bólu z jego żoną i jego ukochanymi dziećmi. Przyniósł nam tak wiele radości i śmiechu."

Eric Idle
 

"Okropne wieści o śmierci Robina Williamsa. Podłożył głos psu o imieniu Dennis w filmie Absolutely Anything - przypuszczam, że mogła to być ostatnia rzecz, jakiej dokonał."

Terry Jones
 

"Był opętany przez komedię (...). Jego zmysł mimikry był znakomity, dzięki czemu był genialnym parodystą (...).  Mogę sobie wyobrazić, że posiadanie takiej zdolności jest trochę jak bycie opętanym - diabeł komedii jest w tobie i to musiało być ciężkie do zniesienia."

Michael Palin

Jedynym członkiem Monty Pythona, który nie wypowiedział się na temat Robina Williamsa po jego domniemanym samobójstwie, jest  John Cleese. Być może ma to związek z faktem, że John, podobnie jak Robin, sam jest komikiem, który wielokrotnie cierpiał z powodu depresji.
 

  
Robin Williams i Terry Gilliam
 

My także łączymy się w bólu z rodziną Robina Williamsa, a naszych czytelników zapraszamy do obejrzenia fragmentu filmu Terry'ego Gilliama "The Fisher King". Za rolę w tym filmie Robin Williams otrzymał Złoty Glob oraz nominację do Oscara.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 


 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014