Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

12 kwietnia 2014 roku

(NIE)KOMPLETNA I PEŁNA HISTORIA BRYTANII

W 1969 roku, pomiędzy pierwszą i drugą serią "Prosimy nie regulować odbiorników" Michael Palin i Terry Jones stworzyli sześcioodcinkowy serial "The Complete and Utter History of Britain". Większość odcinków nie przetrwało do czasów obecnych. To, co ocalało, zostało obrobione i poprawione. W tym tygodniu do sprzedaży trafiło nowe wydanie "The New (Incomplete) Complete and Utter History of Britain" dostępne na Blu-ray i DVD.

Oryginalna seria "The Complete and Utter History of Britain" została wyprodukowana i wyemitowana przez London Weekend Television, jednak nigdy nie została pokazana przez inne regionalne oddziały ITV. Zainspirowany skeczem ze wcześniejszego programu "Twice a Fortnight" pomysł polegał na ukazaniu wydarzeń historycznych w taki sposób, jakby relacjonowane były przez telewizję na bieżąco w czasie, kiedy się wydarzyły. Mamy więc wywiady z historycznymi postaciami, przeprowadzone w szatni tuż po zakończeniu bitwy pod Hastings, Samuel Pepys (XVII-wieczny angielski urzędnik państwowy i pamiętnikarz) prowadzi telewizyjny talk show, zaś prehistoryczny agent nieruchomości próbuje sprzedać Stonehenge młodej parze. Są też "typowo" średniowieczne reklamy.

Do dnia dzisiejszego przetrwały jedynie dwa pełne odcinki. Na szczęście przetrwało też trochę nieobrobionego, niekompletnego materiału, dzięki dalekowzroczności Terry'ego Jonesa, który "uratował", co się dało ze stołu montażowego, i trzymał bezpiecznie przez ponad 40 lat w swoim prywatnym archiwum. Cały zachowany niekompletny materiał został poddany obróbce i połączony zupełnie nowym materiałem nagranym przez Michaela Palina i Terry'ego Jonesa. Dzięki temu w nowo wydanym zestawie oprócz dwóch ocalałych odcinków (zarówno w wersji, jaka została nagrana, jak i wersji, jaka została wyemitowana przez LWT) znalazł się całkiem nowy 50-minutowy program "The New Incomplete Complete and Utter History of Britain". Dzięki znajdującym się w dodatkach scenariuszom, widzowie mogą zapoznać się z treścią pozostałych odcinków, które nie przetrwały do czasów obecnych.

Na wydany w Wielkiej Brytanii zestaw składają się trzy płyty: Blu-ray (jedna płyta zawierająca całość wydanego materiału) oraz DVD (zawierające te same materiały, które znalazły się na Blu-ray, tyle że podzielone na dwie płyty).

Skoro jesteśmy przy twórczości Palina i Jonesa, warto wspomnieć, że telewizja BBC4 rozpoczęła niedawno nadawanie innego serialu tej spółki autorskiej, a mianowicie post-pythonowskiej serii "Nie ma mitu bez kitu" (Ripping Yarns).

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Źródło: www.comedy.co.uk
 

Zapowiedź wydanego przez Network Distributing zestawu płyt Blu-ray/DVD
"The New (Incomplete) Complete and Utter History of Britain"
 


 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014