Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 

8 maja 2015 roku

"ABSOLUTELY ANYTHING" TERRY'EGO JONESA
- FILM NIE TYLKO DLA FANÓW MONTY PYTHONA

Pythony nie próżnują. Już latem będziemy mieli okazję usłyszeć naszych ulubieńców w najnowszym filmie Terry'ego Jonesa "Absolutely Anything". Wcielą się w role kosmitów, którzy niezwykłą mocą obdarzą Simona Pegga. Dodatkowo usłyszymy Robina Williamsa, który zgodził się zagrać psa. Brzmi obiecująco i wyjątkowo absurdalnie. 

Po długich oczekiwaniach światło dzienne ujrzał wreszcie zwiastun najnowszego filmu Terry'ego Jonesa, w którym udział wzięli wszyscy żyjący członkowie grupy Monty Pythona. Zwiastun ostatecznie potwierdza także (niepewny przez długi czas) udział Erica Idle'a w owym projekcie, który zaledwie kilka lat temu, zapytany o możliwość zagrania w nowym filmie Jonesa, stwierdził, cytuję: "No fucking way!".

Od pomysłu do realizacji filmu "Absolutely Anything" minęło niemal 20 lat, jednak, jak ukazują zawarte w zwiastunie fragmenty animacji komputerowej, ten długi okres wypada na plus owego przedsięwzięcia. Także, jak twierdzą sami twórcy, scenariusz filmu został bardziej dopracowany, ponieważ miał szansę niejako dojrzeć w ich umysłach. Trzeba przyznać, że zwiastun robi ciekawe wrażenie. Film niewątpliwie ma szanse trafić w gusta także osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z twórczością Monty Pythona lub za ową twórczością nie przepadają.

Niewątpliwą zaletą filmu jest również obsadzenie w głównej roli Simona Pegga znanego między innymi z brytyjskiego przeboju "Hot Fuzz - Ostre psy". Innym atutem jest ostatnia rola zmarłego w ubiegłym roku wszechstronnego aktora i komika, Robina Williamsa, który w filmie "Absolutely Anything" użyczył głosu psu o imieniu Dennis (psia komenda "Daj głos!" nabiera tu zupełnie nowego znaczenia).

Cytując za brytyjskim dziennikiem "Guardian", Terry Jones tłumaczy, w jaki sposób Robin Williams znalazł się w obsadzie filmu: "Byłem w Los Angeles odebrać jakąś nagrodę. Williams siedział w pierwszym rzędzie, więc przy okazji zapytałem go, czy zagrałby psa. Znaliśmy się wcześniej, kilka razy spotkałem go na kolacji u Terry'ego Gilliama. Wysłałem mu scenariusz, a on powiedział: Urodźmy to dziecko!"

W Wielkiej Brytanii film wejdzie do kin 14 sierpnia bieżącego roku. Zarówno data polskiej premiery, jak i oficjalny polski tytuł pozostają na razie nieznane. Mamy jednak nadzieję, że polski dystrybutor nie każe nam zbyt długo czekać.
 

Julius Caligo i Killer Rabbit
 

Zobacz zwiastun filmu "Absolutely Anything"


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015