Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 

 

7 września 2015 roku

"MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL" WRACA DO KIN

W ramach obchodów 40. rocznicy premiery filmu "Monty Python i Święty Graal" już w październiku to kultowe dzieło ponownie zagości na wielkich ekranach. Film ma być wyświetlony w 500 kinach na terenie Wielkiej Brytanii. Oprócz tego pokazy filmu odbędą się również w USA oraz niektórych krajach Unii Europejskiej. 

14 października 2015 roku w 500 kinach na terenie Wielkiej Brytanii wyświetlona zostanie nowa wersja sing-a-long*) kultowego filmu "Monty Python i Święty Graal". Film będzie wyświetlany również w Stanach Zjednoczonych oraz w kilku krajach europejskich: Austrii, Danii, Norwegii, Irlandii oraz na Malcie. Niestety według listy kin zamieszczonej na stronie europejskiego dystrybutora Park Circus film nie zostanie wyświetlony w naszym kraju (zawsze zostaje możliwość dogadania się z lokalnymi DKF-ami, do czego zachęcam wszystkich miłośników Monty Pythona).

Dystrybutorem europejskim jest wspomniany wyżej Park Circus, zaś za dystrybucję w USA odpowiada firma Rainbow Releasing.

Październikowe pokazy mają być jednorazowym wydarzeniem (wyjątkiem jest tu kino w St. Julian na Malcie, w którym film zostanie wyświetlony również 15 października). Pokaz poprzedzony zostanie specjalnie nagranym z tej okazji wprowadzeniem Johna Cleese'a, Terry'ego Gilliama, Erica Idle'a, Terry'ego Jonesa i Michaela Palina.

Dla zwiększenia rozrywki związanej z wydarzeniem, organizatorzy zachęcają widzów do przebierania się za swe ulubione postacie z filmu "Monty Python i Święty Graal".

Planowane są również pokazy specjalne filmu w innych terminach. Pierwszy z nich odbył się 18 sierpnia w Brytyjskiej Bibliotece Narodowej z okazji obchodów 800. rocznicy podpisania dokumentu Magna Carta. Pokaz połączony był ze spotkaniem publiczności z Michaelem Palinem (zdjęcia ze spotkania możecie obejrzeć na oficjalnej stronie Monty Pythona). Najbliższy pokaz specjalny odbędzie się w Atlancie już jutro, 8 września. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Terrym Jonesem.


powiększ

Oprócz kinowych pokazów, również w październiku, Sony Pictures Home Entertainment planuje uczcić 40. rocznicę premiery filmu "Monty  Python i Święty Graal" specjalnym rocznicowym wydaniem filmu, który dostępny będzie zarówno jako standardowe wydanie Blu-ray oraz jako limitowane wydanie z prezentem (Limited Edition Gift Set).

Oba wydania mają zawierać półgodzinny materiał "Monty Python and the Holy Grail at the 2015 Tribeca Film Festival", będący filmowym zapisem spotkania z Terrym Gilliamem, Terrym Jonesem, Michaelem Palinem, Johnem Cleesem i Ericiem Idlem poprowadzonego przez Johna Olivera i zarejestrowanego w kinie Beacon Theatre w Nowym Jorku.

Limited Edition Gift Set zawiera kolekcjonerski zestaw, w skład którego wchodzą: zamek, katapulta oraz gumowe zwierzęta hodowlane, a także ekskluzywne listy polecające od Terry'ego Gilliama i Terry'ego Jonesa.

Obie edycje trafią na sklepowe półki w październiku. Można je również zamówić w przedsprzedaży w internetowym sklepie Amazon.
 

 
*) wersja sing-a-long - wersja filmu ze specjalnie dodanymi napisami wyświetlanymi podczas piosenek, dzięki którym widzowie mogą śpiewać razem z aktorami.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Żródła:
Monty Python's Official Website
Park Circus
 

P.S. Na Modrzewiu wciąż trwają prace nad nową wersją filmoteki. Co prawda letni okres urlopowo-wyjazdowy nieco nam je spowolnił, jednak jesienią postaramy się ruszyć już pełną parą. Żeby nie być gołosłownym, postanowiliśmy udostępnić Wam całkiem nowe strony o dwóch filmach: animowanej "Autobiografii kłamcy" na podstawie książki Grahama Chapmana oraz o najnowszym filmie Terry'ego Jonesa "Czego dusza zapragnie", który wciąż  jeszcze wyświetlany jest w polskich kinach. Pierwszy z nich postanowiłem zaliczyć do wspólnej twórczości Monty Pythona, drugi natomiast zamieszczony został w dziale Indywidualny dorobek Pythonów, z którego postanowiłem usunąć filmy, w których udział Pythonów był nieznaczny lub mało znaczący (Harry Pottery i Bondy). Oprócz tego na stronach poświęconych filmowi  "Monty Python i Święty Graal" pojawiło się kilka całkiem nowych plakatów.
 
Zapraszam do klikania w pogrubione napisy.
 

UAKTUALNIENIE (16 września 2015):

By uczcić obchody 40. rocznicy premiery filmu "Monty Python i Święty Graal" oraz jego rocznicowe pokazy kinowe, Pythoni zaktualizowali zwiastun, w którym możemy usłyszeć nagrane specjalnie z tej okazji głosy Terry'ego Jonesa i Michaela Palina.
 

Oficjalny zwiastun rocznicowych pokazów filmu
"Monty Python i Święty Graal"
 


 

UAKTUALNIENIE 2 (29 września 2015):

Specjalny pokaz filmu "Monty Python i Święty Graal" odbędzie się także w Polsce w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Więcej szczegółów znajdziecie klikając w poniższy link:

>>SPECJALNY POKAZ FILMU "MONTY PYTHON I ŚWIĘTY GRAAL" TAKŻE W POLSCE<<


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015