Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 

7 sierpnia 2015 roku

"CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE" TERRY'EGO JONESA
W POLSKICH KINACH JUŻ W SIERPNIU

Dokładnie za tydzień, 14 sierpnia, odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Terry'ego Jonesa "Absolutely Anything", w którym będziemy mieli okazję usłyszeć głosy całej żyjącej ekipy Monty Pythona. Jak twierdzą sami Pythoni, jest to prawdopodobnie ostatni film, przy produkcji którego pracowali wszyscy członkowie grupy. Ponadto w filmie usłyszymy głos zmarłego w ubiegłym roku niezwykłego aktora komediowego, Robina Williamsa, który wcieli się w rolę gadatliwego psa. 

Dystrybutorem filmu na terenie Polski jest Monolith Films. Muszę przyznać, że tym razem zarówno dystrybutorowi jak i tłumaczowi należy się duży plus za niezwykle trafny przekład tytułu filmu. "Czego dusza zapragnie" choć nie jest dosłownym tłumaczeniem tytułu oryginalnego, idealnie oddaje sens angielskiego "Absolutely Anything".

Film wyświetlany będzie wyłącznie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, co jest oczywistym plusem dla wszystkich fanów Monty Pythona i Robina Williamsa. Jakikolwiek dubbing, nawet najlepiej zrobiony, niewątpliwie odebrałby nam połowę przyjemności.

Niestety nie wiemy jeszcze, jakie sieci kin będą wyświetlały film. Wiadomo, że nie będzie to jedna konkretna sieć, dlatego proponujemy zapoznać się z repertuarami kin w Waszych miastach we własnym zakresie lub skontaktować się z dystrybutorem.

Poniżej przedstawiamy opis filmu udostępniony na stronie dystrybutora:

Twórcy przebojowych komedii spod znaku Monty Pythona powracają z nową dawką niepowtarzalnego humoru!

Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum, Neil Clarke odkrywa w sobie magiczne moce. Wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko, co sobie wymyśli, staje się faktem. Może poprawić ciut niedoskonałości swego ciała, zmienić wrednych uczniów w stadko potulnych baranków i sprawić, że jego pies zacznie gadać ludzkim głosem, chociaż akurat tego posunięcia może wkrótce pożałować. Przede wszystkim zaś Neil sprawi, że kobieta jego życia zamiast traktować go jak nieszkodliwego frajera, dostrzeże w nim "wszystkie możliwe twarze Grey'a". Skromny dotąd i niepozorny Neil Clarke wkrótce przekona się, że magiczne moce to nie żarty i trzeba bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić, szczególnie, że znajdą się złoczyńcy chętni wykorzystać je dla swoich celów.

Na koniec garść ciekawostek. Grupa Monty Pythona od zawsze znana była z zaciekłej walki z cenzurą. W przypadku tego filmu Terry Jones zgodził się na ocenzurowanie znacznej części wulgaryzmów, dzięki czemu film dozwolony jest dla widzów od 12 roku życia. Inną ciekawostką jest fakt, że data premiery światowej ustalona została na 12 sierpnia, czyli pierwszą rocznicę ogłoszenia światu śmierci Robina Williamsa.

Jeśli chcecie poczytać więcej na temat filmu "Czego dusza zapragnie", przewińcie stronę w dół i poklikajcie w powiązane newsy.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 
 

P.S. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie wszyscy czytelnicy Modrzewia obserwują naszą faceebookową stronę, dlatego w tym miejscu chcieliśmy poinformować, że w ostatnim czasie na Modrzewiu pojawiła się recenzja autobiografii Johna Cleese'a "Tak czy inaczej...". Jeśli chcecie się z nią zapoznać, kliknijcie w napis: >recenzja<.
 

Polski zwiastun filmu "Czego dusza zapragnie"


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015