Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.
John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman

Kup autobiografię Pythonów


 

 

6 października 2015 roku

"GILLIAMESKA: PRZED-POŚMIERTNY PAMIĘTNIK"
TERRY'EGO G. UJAWNIONY

1 października 2015 roku na brytyjskim rynku wydawniczym ukazała się kolejna okołopythonowa autobiografia o intrygującym tytule "Gilliamesque: A Pre-posthumous Memoir". Tym razem swój "przed-pośmiertny pamiętnik" ujawnił światu jedyny Amerykanin w grupie Monty Pythona, utalentowany rysownik i animator oraz uznany reżyser filmowy i operowy, Terry Gilliam. 

Ponieważ jeszcze nie widzieliśmy książki osobiście, postanowiliśmy przetłumaczyć wam jej opis ze strony Amazon (przełożył Julius Caligo):

"Scenarzysta, innowacyjny animator, wielce uznany wizjonerski reżyser filmowy, jak również jedyny nie-brytyjski członek Monty Pythona oferuje czytelnikowi pełny wgląd w świat swoich fascynujących wspomnień przyozdobionych ręcznie wykonanymi szkicami, notatkami oraz pamiątkami z jego prywatnego archiwum.

Od beztroskiego dzieciństwa pośród mroźnych ostępów Minnesoty po najgorętsze wody, jakie Hollywood był w stanie mu zaoferować, poprzez balansowanie na ostrzu kontrkultury lat '60. i '70. w Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie, życie Terry'ego Gilliama było tak barwne i niezwyczajne jak jeden z jego własnych filmów.

Terry G. wspomina swe dotychczasowe życie, odsłaniając światu swą historię po raz pierwszy. Wypełniona nigdy nie publikowanymi grafikami, zdjęciami i komentarzami 'Gilliameska' łączy stronę wizualną i słowną z pikantnym dowcipem i fascynującymi spostrzeżeniami.

W obsadzie 'przed-pośmiertnego pamiętnika' Gilliama znalazły się tak niesamowite postacie drugoplanowe jak George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert De Niro, Brad Pitt, Uma Thurman, Johnny Depp, Heath Ledger i cała ferajna z Monty Pythona. W krótkich rólkach wystąpili także niektórzy z zawodników najcięższej wagi kultury współczesnej, od Woody Allena po Franka Zappę, od Glorii Steinem po Roberta Crumba, od Richarda Nixona po Huntera S. Thompsona. Spotkania Gilliama zarówno z tymi wielkimi, jak i tymi nie-za-bardzo, bywają odkrywcze, zabawne, a niekiedy rozbrajająco śmieszne.

Ta książka pozwoli wniknąć w unikalnie twórczy umysł oraz ujrzeć niezrównany portret popkultury drugiej połowy XX wieku."
 


 

"Gilliamesque" wydana została w Wielkiej Brytanii 1 października 2015 roku. Wydanie amerykańskie ukaże się 20 października 2015. Żywimy niekrytą nadzieję, że na fali pythonowego bumu wydawniczego, któreś z polskich wydawnictw zdecyduje się wkrótce wydać tę niezwykłą książkę także w Polsce.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Źródła:
Amazon
Monty Python's Official Website
gilliamesque.tv
 

P.S. Jako że wczoraj minęła 46. rocznica premierowej emisji pierwszego odcinka "Latającego Cyrku", postanowiliśmy uzupełnić zamieszczoną na Modrzewiu historię Monty Pythona o tekst dotyczący zeszłorocznej reaktywacji grupy. Aby się z nim zapoznać, wystarczy kliknąć >>tutaj<<.


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

 
 
"Święty Graal"
w polskich kinach

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015