Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


4 sierpnia 2014 roku

HISTORIA MONTY PYTHONA W KOMIKSIE

Były filmy, występy na żywo, płyty, reklamy, książki, koszulki, kubki, zegarki, breloczki i wszelkiego rodzaju gadżety związane z Monty Pythonem. A słyszeliście o komiksie? W kwietniu bieżącego roku Bluewater Productions wydało komiks stanowiący skrótową biografię Monty Pythona.
 

 
 

22-stronicowy komiks o jednej z najważniejszych ikon popkultury, czyli grupie Monty Pythona, stanowiący pierwszą cześć komiksowej serii o popularnych komikach, wydany został zarówno w tradycyjnej formie papierowej, jak i cyfrowej. Autorami komiksu są: scenarzysta Chris Canibano oraz hiszpański rysownik Juan Luis Rincón. W przeszłości Bluewatar wydało komiksy o takich komikach jak Sam Kinison, George Carlin oraz programie Saturday Night Live.

"Od dziecka jestem wielkim fanem Monty Pythona" powiedział rysownik Juan Luis Rincón. "Mam wszystko, co grupa wydała na DVD w Hiszpanii (moim kraju), i lubię ich unikalne poczucie humoru... Uwielbiam 'Żywot Briana', 'Święty Graal', skecz o meczu pomiędzy greckimi i niemieckimi filozofami, Johannie von Gambolputty Ausfern, Hiszpańskiej Inkwizycji."

"Najlepszą częścią pracy nad komiksem była możliwość ponownego obejrzenia wszystkich starych filmów i telewizyjnych skeczy" dodał Chris Canibano. "Pythoni wciąż są aktualni i z całą pewnością można dostrzec, jak ogromny wpływ wywierają na współczesną rozrywkę."

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE
(aby powiększyć, kliknij w miniaturkę)

 
Drukowaną wersję "Comics: Monty Python" można zamówić na Comic Flea Market w cenie $3.99.

Wersja cyfrowa dostępna jest między innymi na Wowio, ComiXology, DriveThru Comics, Google Play, My Digital Comics, Overdrive, Iverse, iTunes, Kindle, Biblioboard, ComicBin, Comicblender.com, Nook, Kobo. Według naszych tajnych źródeł komiks można ściągnąć także za darmo, ale nie zdradzimy Wam gdzie, bo jesteśmy uczciwi (a przynajmniej się staramy).

Teraz trochę o samym komiksie. Szału nie ma. Nie spodziewajcie się plastycznego arcydzieła, wartkiej akcji i zgrabnych dialogów. Pod względem artystycznym komiks nie stanowi rewelacji. Obrazki są statyczne, rysowane prostą, linearną kreską, zaś rysownik miewa często problemy z zachowaniem podobieństwa twarzy bohaterów komiksu do ich żywych pierwowzorów. Nie spodziewajcie się też niczego nowego, jeśli chodzi o samą treść. Wszelkie informacje, jakie znajdziecie w komiksie, były wielokrotnie maglowane we wszelkiego rodzaju publikacjach, książkach i filmach dokumentalnych na temat grupy. Sam tekst (w który wkradł się zresztą błąd rzeczowy - w tytule niemieckich odcinków specjalnych) zbity jest w wielkich zwartych blokach, przez co publikacja bardziej przypomina książeczkę obrazkową niż komiks. Nie uważam, by była to pozycja obowiązkowa dla starych wyjadaczy, chociaż zapewne może trafić w gust nastolatków, którzy dopiero wkraczają w świat Monty Pythona lub którzy dzięki temu komiksowi dopiero sięgną po ich dzieła. I z całą pewnością do takiej właśnie grupy odbiorców skierowany jest komiks o Monty Pythonie.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

Źródła: www.humortimes.com
www.comicbookresources.com
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014