Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


 

3 kwietnia 2015 roku

"WSZYSTKIEGO, CO WAŻNE _____*,
DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD MONTY PYTHONA
"

Wkrótce, a dokładnie 20 maja, na polskim rynku wydawniczym ukażą się aż dwie książki pośrednio lub bezpośrednio dotyczące Monty Pythona. O autobiografii Johna Cleese'a, "Tak czy inaczej...", wspominaliśmy w naszym serwisie. Druga książka, "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się od Monty Pythona", ukaże się nakładem wydawnictwa Bukowy Las. 

Ponieważ dzisiejszy news dotyczy literatury, postanowiliśmy przypomnieć w naszym serwisie o wydanej w 2003 roku książce "Tako rzecze Monty Python" Davida Morgana - jedynej jak do tej pory publikacji na temat Monty Pythona wydanej w języku polskim (nie licząc oczywiście dwóch tomów książki "Latający Cyrk Monty Pythona: Tylko słowa", stanowiących jedynie książkową formę scenariuszy serialu). Zapraszamy do zapoznania się z recenzją Filipa Cwojdzińskiego. Aby to zrobić, należy kliknąć w napis:

>Recenzja książki "Tako rzecze Monty Python"<

W naszym serwisie, najprawdopodobniej jeszcze przed premierą "Wszystkiego, co ważne _____*, dowiedziałem się z Monty Pythona", będziemy mieli dla Was pewne niespodzianki związane z wydaniem owej książki. Bądźcie więc czujni.
 

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu
 

P.S. Zamawiając książkę przed premierą w sieci sklepów Empik, zaoszczędzicie 21 % ceny.


Poniżej zamieszczamy materiały udostępnione przez wydawnictwo Bukowy Las:


Brian Cogan, Jeff Massey

WSZYSTKIEGO, CO WAŻNE _____*,
DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD MONTY PYTHONA

 

* o historii, sztuce, poezji, komunizmie, filozofii, mediach,
narodzinach, śmierci, religii, literaturze, łacinie, transwestytach,
botanice, Francuzach, systemach klasowych, mitologii,
policzkowaniu rybami i wielu innych rzeczach!

 
tytuł oryginału:
 
"Everything I Ever Needed to Know About _____* I learned from Monty Python"

przekład z angielskiego:
 
Maciej Studencki

(autor m.in. przekładu książki "Misja 100", na podstawie której powstał popularny serial "The 100")
 

Szalony i zarazem całkiem poważny przewodnik po Cyrku Monty Pythona

Cztery sezony Latającego Cyrku Monty Pythona w telewizji i Internecie, filmy i rozmaite solowe projekty – wszystko to złożyło się na globalną (także polską!) popularność tych nieposkromionych Brytyjczyków.

Monty Python przedstawiał poważne zagadnienia w absurdalny sposób, dla równowagi traktując głupie tematy ze śmiertelną powagą. Filmy Monty Pythona są skarbnicą erudycyjnych żartów, dotyczących tematów tak odległych jak Mord w Katedrze T. S. Eliota (nawiązanie do tego dzieła znajduje się w parodii programu dla odchudzających się) czy łacińska gramatyka (objaśniana przez pewnego centuriona żydowskiemu buntownikowi malującego na murach antyrzymskie napisy).

Książka amerykańskich montypythonistów to przyjemna, zabawna lektura, niepostrzeżenie dostarczająca mnóstwo kontekstu, dzięki któremu staje się jasne, że żarty Monty Pythona były nie tylko śmieszne, ale i trafnie komentowały bieżącą sytuację społeczną i polityczną.

Stanowi nieocenioną pomoc dla wielbicieli, badaczy i widzów, którzy chcieliby w pełni pojąć niepojmowalny humor Monty Pythona.
Ni!

 
Dane szczegółowe:

Data publikacji: 20 maja 2015

Cena: 49,90 zł

ISBN: 978-83-64481-69-7

Format: 150 x 235 mm

Liczba stron: 344
 
Język wydania: polski
 

Język oryginału: angielski

Oprawa: zintegrowana

Gatunek: non-fiction, film, telewizja, kultura popularna

Wydawnictwo Bukowy Las Sp. z o.o.
 

O autorach:

DR BRIAN COGAN, profesor nadzwyczajny i szef Wydziału Komunikacji w Molloy College, to autor, współautor i redaktor m.in. "The Encyclopedia of Punk". Niedawno premierę miała jego pierwsza powieść "Our Beloved Revolutionary Sweetheart". Nie próbujcie sobie z nim pogrywać!

DR JEFF MASSEY
wykłada w Molloy College literaturę angielską (specjalności: średniowiecze, kultura klasyczna i językoznawstwo). Ma w dorobku artykuły na przeróżne tematy, od filologii anglosaskiej do naśladownictwa w literaturze wiktoriańskiej. Nie czytał Prousta.
 


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2015