Jeśli masz mózg wielkości tic-taca i lubisz głupio chichotać, pooglądaj sobie, bo mógłbyś robić coś gorszego.

John Marwood Cleese

Terry Gilliam

Terry Jones

Graham Chapman


NOWOŚĆ!       NOWOŚĆ!

2 kwietnia 2014 roku

MONTY PYTHON'S FLYING... PENGUINS?

Jeśli ktoś z Was jeszcze się nie zorientował, wczorajszy news o Terrym Jonesie, jak również film o latających pingwinach, były jedynie żartem primaaprilisowym. Wieloletnią już tradycją jest, że BBC traktuje pierwszokwietniowe żarty niezwykle poważnie i bardzo mocno przykłada się do ich realizacji. Ów filmik o pingwinach był właśnie takim żartem BBC z 2008 roku. Swoją drogą, ciekaw jestem, ilu z Was się na to nabrało lub przynajmniej przez chwilę zastanawiało się, czy latające pingwiny rzeczywiście istnieją.

 
 

Gwoli wyjaśnienia, Terry Jones nigdy nie był prezenterem programu "The Amazing World of Animals", zaś BBC nigdy nie zrealizowała dokumentalnego cyklu o tym tytule. Nie mniej jednak pozostałe informacje o dokumentalnych produkcjach Terry'ego Jonesa są jak najbardziej prawdziwe, zaś same produkcje są godne uwagi nie tylko ze względu na osobę prowadzącego, ale także na profesjonalne wykonanie, niezwykle ciekawą i wciągającą narrację, niesztywniackie podejście do tematu oraz wiele ciekawostek historycznych, o których zapewne nie usłyszycie w szkole i których próżno by szukać w podręcznikach historii.

Julius Caligo
a prywatnie Szkot na Koniu

Poniżej prezentujemy filmik, pokazujący, w jaki sposób spece od efektów specjalnych BBC poderwali pingwiny do lotu, sprawiając, że niemożliwe stało się możliwe.


Powiązane newsy:


Poprzedni

Powrót

Następny


do góry

Eric Idle

Michael Palin

Carol Cleveland

Nie bądź obojętny!

  stat4u

www.modrzew.kfubik.pl   © Julius Caligo 2014